Відеореєстратор - допомога в суді


Четвер, 04 травня 2017 09:40 | Авто

Відеореєстратор - допомога в суді

Наявність відеореєстратора ще не означає, що відео з нього приймуть до уваги в суді, а тому все потрібно зробити вірно!

Сьогодні є поширена практика, коли багато водіїв запасаються відеореєстраторами, щоб якщо буде ДТП, використати відеоматеріал для доведення своєї невинуватості.

Однак, всім водіям варто знати, що наявність відео з вашого реєстратора, ще не означає, що воно буде автоматично сприйняте судом, як беззаперечний доказ.

Для того, щоб відео з реєстратора, таки стало важливим доказом по судові справі по ДТП потрібно дотриматися важливих процесуальних рекомендацій, а саме:

  1. Коли трапилося ДТП і у вас є відео, про це необхідно заявляти на місці аварії відповідному наряду поліції.
  2. Попросити, щоб про дану обставину наявності відео з реєстратора було вказано у протоколі.
  3. В протокол необхідно вписати марку і модель відеореєстратора, спосіб його установки і орієнтацію відеокамер. А також не забути вказати тип носія інформації і його характерні прикмети (наприклад: "Карта пам'яті SD синього кольору з подряпиною у вигляді літери"т").
  4. Якщо поліцейський відмовляється ці дані вписати — ви впишіть ці дані власноручно у протоколі та зазначте, що працівник поліції відмовився це зробити.
  5. На вимогу віддати вам відеоматеріал, чи картку, чи сам відеореєстратор — необхідно відповісти чіткою відмовою. Єдине, що ви можете дозволити зробити — це надати картку пам’яті для копіювання відповідного відео. Або можете віддати картку пам’яті тільки у присутності двох понятих із складанням окремого протоколу та залишенням для себе як копії відео, так і копію протоколу.
  6. У разі відвертого хамства чи фальшування протоколу, схеми ДТП — обов’язково зверніться за правовою допомогою до адвоката.
  7. І дуже важливо не забути, щоб час, який є на відеореєстраторі та реальний час збігався — слідкуйте за цим постійно.

Безперечно, з відеореєстратором, набагато краще, особливо, коли трапляється пригода, але, також, пам’ятаєте, що право — це процес і його потрібно дотриматися, якщо хочете досягнути максимально сприятливих для вас результатів.

Адвокат Сергій Гула