Як вибрати безпечні меблі з ДСП


Четвер, 11 травня 2017 17:10 | Ідеї

На українському ринку дитячих товарів все більше з’являються вироби з ДСП. Що цікаво, вартість такої продукції різних виробників дуже  відрізняється, в деяких випадках різниця в рази.

А пояснення дуже логічне та приголомшливе: чим дешевше ДСП, тим дешевший виріб з нього. Але, на превеликий жаль та жах, купуючи дитяче ліжечко для новонародженого, за більш низькою ціною, молоді батьки не усвідомлюють, яку небезпеку спричиняють собі та своєму малюку. Адже якісний ДСП тільки ступеня E1, що відповідає Міжнародним стандартам, інші – вкрай небезпечні для здоров’я.

Важливим параметром плит є гранично допустима концентрація (ГДК) шкідливих речовин на питомий об'єм, що визначається санітарними нормами. В Україні та  Росії досить часто виробники ДСП випускають низькосортну, дешеву плиту, виділення формальдегіду з яких значно перевищує ГДК (до 40 разів) і гірше, ніж у плит класу європейського стандарту Е1 (хоча варто відзначити, що порівняння ГДК по різним стандартам утруднене, так як умови вимірювання в Росії, Україні, Західній Європі і Північній Америці — різні).

Щоб вибрати безпечні меблі з ДСП допоможуть кілька порад:

  • Ціна – важливий показник, меблі з якісного та безпечного ДСП не можуть коштувати дешево.
  • Після повного складання виробу не повинні бути деталі, що не обробленні крайкою (кромкою), тобто зібраний виріб повинен бути естетичного виду, без оголеного ДСП на деталях.
  • На вироби мають бути Сертифікати Якості та Відповідності (обов’язково вимагайте копії, які завірені мокрою печаткою виробника).
  • Також можна керуватися тим фактом, чи виробник є експортером у Європу, адже вироби на експорт відповідають усім нормам та стандартам якості та безпеки для здоров’я людини.

Серед лідерів вітчизняних виробників-експортерів, які виготовляють дитячі сертифіковані меблі – є ORIS-mebel®. Офіційна торгова марка, що дбає про безпеку свого споживача та його комфорт, відповідає за якість  продукції та забезпечує сервісним обслуговуванням та гарантією.

Приємного Вам вибору та безпечного використання!