Фільм про Майдан номінували на Оскар


Четвер, 14 січня 2016 17:11 | Мистецтво

Документальний фільм про протести в Україні у листопаді-лютому 2013-2014 років "Зима у вогні" потрапив до п’ятірки номінантів на отримання американської кінопремії "Оскар", йдеться у повідомленні кіноакадемії.

Про це повідомляє ВВС.

14 січня кіноакадемія оголосила короткі списки номінантів на премію "Оскар".

У номінації "найкращий документальний фільм" до п’ятірки претендентів потрапив фільм американського режисера російського походження Євгена Афінєєвського Winter on fire: Ukraine’s fight for freedom - "Зима у вогні: Боротьба України за свободу".

Режисер знімав події на Майдані до самої втечі Віктора Януковича з України.

Прем’єра фільму відбулась 3 вересня 2015 року на Венеційському фестивалі.

9 жовтня фільм з'явився на американській платформі Netflix.

У  категорії «Кращий фільм» представлено вісім картин «Легенда Г'ю Гласса» Алехандро Гонсалеса Іньярріту, «Божевільний Макс: Дорога гніву» Джорджа Міллера, «Марсіанин» Рідлі Скотта, «Кімната» Леонардо Абрахамсона, «Гра на зниження» Адама Маккея, «У центрі уваги» Тома Маккарті, "Бруклін" Джона Краулі і «Міст шпигунів» Стівена Спілберга.

У категорії «кращий режисер» на нагороду претендують Джордж Міллер («Божевільний Макс: Дорога гніву»), Леонард Абрахамсон («Кімната»), Адам Маккей («Гра на зниження»), Алехандро Гонсалес Іньярріту («Легенда Г'ю Гласса») і Том Маккарті ("У центрі уваги").

На «Оскар» за кращий адаптований сценарій в 2016 році будуть боротися «Гра на зниження», «Бруклін», «Керол», «Марсіанин» і «Кімната».

На здобуття нагороди за кращий оригінальний сценарій висунуті «Міст шпигунів», «З машини», «У центрі уваги», «Голос вулиць» і «Думками на виворіт».

У категорії «кращий фільм іноземною мовою» представлені «Обійми змія» (Колумбія), «Мустанг» (Франція), «Син Саула» (Угорщина), «Війна» (Данія) і «Гордість» (Йорданія).

Укрінформ

Детальніше в цій категорії: Девіда Боуї увічнили в небі »


Створення сайту в Києві