Економіка

У фрілансери хочу!

Кількість резюме, в яких пошукувачі вказують фріланс як бажану форму зайнятості, збільшилась на 42% у другому кварталі поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2018-го, та на 120% - із 2016 року.

Скоро будемо подорожувати з комфортом?

У 2019 році АТ "Укрзалізниця" планує капітально відремонтувати і закупити близько 50 пасажирських вагонів.

Ціна на газ в серпні від Кабміну

НАК "Нафтогаз України" зобов'язаний у серпні знизити ціну на газ для населення ще на 265 гривень за тисячу кубометрів.

Швидкість Інтернету в Україні - з 58 місця на 81

У рейтингу країн за швидкістю інтернету Україна втратила 23 позиції, опустившись із 58 місця, яке займала в минулому році, на 81-ше.

У справі "Нафтогазу" заблоковано 60 мільйонів франків

Федеральна прокуратура у Берні (Швейцарія) розслідує справу за підозрою у відмиванні коштів "у зв'язку з імовірною розтратою коштів державного українського енергоконцерну "Нафтогаз".

Облгази продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу

Оператори газорозподільчих мереж проігнорували рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і продовжують нараховувати споживачам обсяги газу за приведення до стандартних умов.

Смартфони та планшети замість касового апарату

Державна фіскальна служба включила до реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Список заборонених товарів із Росії розширено

Кабінет міністрів України розширив список російських товарів, імпорт яких заборонено.

Сфери використання мотор-редукторів

Завдяки широкому функціоналу, компактним габаритами, можливості зміни технічних властивостей мотор-редуктори використовуються для вирішення різних завдань. Вибираючи відповідну модель, необхідно враховувати значення кутових швидкостей, максимальну потужність навантаження, число передач тощо. Це дозволить не помилитися з вибором.

В агрокомплексі Україна демонструє фантастичні темпи зростання - Порошенко
Агрокомплекс – той сектор економіки, де Україна демонструє фантастичні темпи зростання.
Найбагатший бізнесмен РФ продав завод в Україні
Російська компанія "Сєвєрсталь" оголосила про продаж українського підприємства "Дніпрометиз".

Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на прес-службу компанії.

"Дочірня компанія (Сєвєрсталі. - Ред.) Cambay Services Ltd завершила операцію з продажу 100% акцій Dealzone Holding Ltd, що володіє 98,6% українського підприємства ПАТ "Дніпрометиз". "Дніпрометиз" управляється "Сєвєрсталь-метизом", міжнародною групою підприємств, що об'єднує метизні активи компанії "Сєвєрсталь", - йдеться в повідомленні.

Інші умови угоди не розголошуються.

У компанії зазначили, що продаж "Дніпрометизу" дасть змогу забезпечити подальше підвищення ефективності групи "Сєвєрсталь-метиз" і зростання прибутковості компанії "Сєвєрсталь" в цілому.

"Дніпрометиз" демонструє добре завантаження виробничих потужностей і стабільні фінансові показники. Водночас, з російськими підприємствами "Сєвєрсталі" цей завод операційно не пов'язаний", - йдеться в повідомленні російської компанії.

"Сєвєрсталь" придбала 60% акцій "Дніпрометизу" у 2006 р. у групи ТАС бізнесмена Сергія Тігіпка. Сума угоди оцінювалася в $50 млн. Згодом частка "Сєвєрсталі" в українському підприємстві була збільшена до 98,6%.

В грудні 2014 р. "Сєвєрсталь" оголосила про те, що її австрійська дочірня компанія "Сєвєрсталь-Трейд ГмбХ" підписала зобов'язуючу угоду про продаж "Дніпрометизу" приватній німецькій компанії. Тоді "Сєвєрсталь" планувала виручити від продажу $20-30 млн.

"Дніпрометиз" виробляє сталевий дріт, цвяхи, кріплення і сітки, частка на українському ринку - близько 30%.

Власником "Сєвєрсталі" є Олексій Мордашов, який згідно з рейтингом Forbes є найбагатшим бізнесменом Росії з капіталом у $17,5 млрд.

Укрінформ

Мінрегіон і IDLO розроблятимуть містобудівний кодекс - Зубко
Розробка містобудівного кодексу та Концепції публічного управління в галузі будівництва, розвиток системи надання адмінпослуг - це нові напрямки співпраці Мінрегіону та Міжнародної організації права розвитку (IDLO) у 2018 році.

Про це за результатами зустрічі з генеральним директором IDLO Айрін Хан та директором IDLO в Україні Леваном Дучідзе повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"З жовтня 2016 року Мінрегіон почав працювати з IDLO над впровадженням заходів у рамках урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції". В рамках проекту міжнародної технічної допомоги експерти організації надають фахові консультації з розробки нормативно-правової бази щодо дерегуляції у будівельній галузі та перегляду ДБН. Продовжуємо співпрацю і у наступному році й розширюємо спектр експертної допомоги", - зазначив Зубко.

IDLO (International Development Law Organization) є єдиною міжнародною міжурядовою організацією, яка наділена мандатом утвердження принципів верховенства права. Наразі IDLO працює більш ніж у 90 країнах у сфері законності, зміцнення інститутів влади, доступу до правосуддя та сталого розвитку.

Укрінформ

На Львівщині відкрили потужну вітрову електростанцію
Ще однією вітровою електростанцією поповнилася мережа альтернативних джерел енергетики на Львівщині. Її відкрили у Старосамбірському районі в межах Міжнародного економічного форуму.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Кожне місце, яке об’єднує екологічну силу природи – це вітер, сонце і вода, дає енергетику, зелену енергетику, незалежну енергетику як частину стратегії української держави "Енергетична стратегія 2035р.", - зазначив під час урочистого відкриття перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Загальна потужність вітроелектростанції "Старий Самбір-2" становить 20,7 МВт, для порівняння Старосамбірський район споживає 9 МВт за годину.

Вартість проекту становить 36 мільйонів євро.

"Ми сьогодні пожинаємо плоди тих важких, складних реформ, якими пройшов уряд України, які перетворюють країну не лише на державу зі стабільною, але й зростаючою економікою. Для нас сьогодні дуже важливо, щоб не лише ручні складальні виробництва, а найсучасніші, найтехнологічніші обладнання застосовувалися. І ми є свідками того, що вітрова енергетика з найсучаснішими виробниками сьогодні є у нас на Львівщині. Я переконаний, що це - демонстрація успіху", - сказав голова Львівської ОДА Олег Синютка.н

Як повідомляв Укрінформ, 3 листопада 2016 року у межах XVI Міжнародного економічного форуму "Львівщина – фабрика Європи" ТзОВ "Карпатський вітер" спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) підписали кредитний договір. Ним передбачено спільно із залученням власного капіталу української сторони  фінансування будівництва та введення в експлуатацію вітроелектростанції "Старий Самбір-2", згідно із яким мали встановити та ввести в експлуатацію 6 турбін компанії ВЕСТАС типу V126-3,45.

ТОВ "Карпатський вітер" - це українська компанія, яка займається розробкою та впровадженням відновлювальних екологічно чистих джерел енергії, створенням генеруючих потужностей з використанням енергії вітру.

Укрінформ

Данилюк каже, що місцеві бюджети вже накопичили 135 мільярдів
У Мінфіні вважають, що необхідно провести реформу децентралізації таким чином, щоб кожна українська громада отримала достатньо фінансових ресурсів, достатньо можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях.

Про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк під час участі у засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка, повідомляє Урядовий портал.

"Наша мета - провести реформу децентралізації таким чином, щоб кожна українська громада отримала достатньо фінансових ресурсів, достатньо можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях”, - сказав Данилюк.

У Мінфіні вважають, що серед важливих результатів першого етапу реформи бюджетної децентралізації - зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів. Зокрема, місцеві органи влади отримали додатковий ресурс - як на виконання делегованих їм повноважень, так і на самоврядні функції.

Як зазначив  Данилюк, до загального фонду місцевих бюджетів за січень-вересень 2017 року надійшло майже 135 млрд грн, або майже 80% до річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами. Приріст надходжень до загального фонду за такий же період 2016 року становить 30%, або 31,1 млрд грн.

Міністр фінансів також акцентував увагу голів облдержадміністрацій на необхідності вирішення питання нерівномірності нарощення дохідної частини місцевих бюджетів. У регіонах існують суттєві розбіжності за рівнем соціально-економічного розвитку та розвитку інфраструктури, масштабом проведених реформ та спроможністю на місцях.

"Все більше регіонів демонструють готовність до реформаторських змін. Але ця готовність різна. Наша принципова позиція: місцевим органам влади необхідно нести відповідальність за належне фінансування розташованих на їх територіях бюджетних установ та закладів. При цьому має бути рівномірний розподіл фінансового ресурсу по всіх регіонах України. Ми спільно маємо виробити найкращу модель, яка відповідала б виключно потребам українських місцевих громад та кожного українця", - зауважив Данилюк.

Укрінформ

Мінгареллі назвав одну з найважливіших задач Одеського порту
Одеському морському порту спільно з митницею потрібно вдосконалити митні процедури, спрощувати їх.

Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі під час візиту делегації ЄС до Одеського порту, інформує прес-служба адміністрації Одеського порту.

"Ми вважаємо надзвичайно важливим співробітництво адміністрації порту з бізнесом, вивчення його потреб і в залежності від цього будувати свою роботу. На мій погляд, однією з найважливіших задач Одеського порту спільно з митницею є вдосконалення митних процедур, реформування митної служби. Ми готові поділитися своїм досвідом у всіх питаннях, що стосуються спрощення контрольних процедур, вдосконалення роботи митних органів. Тому що Україна має величезний потенціал", - сказав Мінгареллі.

У ході візиту гості побували на контейнерному терміналі (оператор ДП "Контейнерний термінал Одеса"), в кінологічному центрі Одеської митниці, ознайомилися з роботою ТОВ "Євротермінал" і, зокрема, недавно відкритого на північно-західній околиці Одеси автохаба.

"Одеський порт - це сучасне підприємство, оснащене висококласним устаткуванням, яке обслуговують кваліфіковані фахівці", - наголосив Мінгареллі.

Як зазначив в.о. начальника адміністрації Одеського порту Олександр Зубик, для адміністрації Одеського порту дуже важлива зустріч з європейськими експертами, "їх бажання ближче пізнати структуру порту, його можливості для прийому і перевалки вантажів, познайомитися з роботою стивідорних компаній".
Укрінформ
Аналітики прогнозують ослаблення гривні

Цього тижня варто очікувати деякого ослаблення гривні щодо долара, що може бути обумовлено можливою корекцією долара по всьому спектру ринку.

"Цього тижня ми очікуємо деякого ослаблення гривні щодо долара, що може бути обумовлено можливою корекцією долара по всьому спектру ринку. Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку можуть опинитися в діапазоні 26,5-26,6 грн, а готівковий долар у банках через тиждень цілком може котируватися близько 26,6/26,8 грн", - йдеться в повідомленні.

На минулому тижні гривня щодо долара США торгувалася різноспрямовано на різних сегментах валютного ринку. Так, за підсумками минулого тижня офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,54 грн до 26,50 грн, або на 0,1%. Средньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, навпаки зріс з 26,46 грн до 26,55 грн, або на 0,3%. Водночас середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках знизилися за тиждень з 26,75/26,82 до 26,65/26,70.

Таким чином, покупка знизилася на 0,3%, а продаж - на 0,4%. Тоді як спред між середнім продажем і середньою покупкою звузився з 0,4% до 0,3%, що свідчить про стабілізацію ринку готівкової валюти порівняно з тим же міжбанківським сегментом.

Укрінформ   

Гройсман пояснив, що кримчанам і заробітчанам робити з пенсіями

Кримчани можуть претендувати на українські пенсії, якщо вони сплачували внески в Пенсійний фонд України.

"1С"-паніка українських бухгалтерів: "Витягати дерев'яну рахівницю?"

Без неї не уявляють своєї роботи тисячі українських підприємств: російська спеціалізована програма "1С" опинилась під забороною. DW дізнавалась, чи є слушні альтернативи, і що зміниться для користувачів.

Прем'єр про пенсійну реформу: пенсійний вік залишається на рівні 60 років

У рамках пенсійної реформи уряд не передбачив збільшення пенсійного віку, він залишається на рівні 60 років.

Гроші Януковича: за кордоном заблокували активи на $259 мільйонів

За кордоном заблоковані активи "сім'ї Януковича" на суму, що перевищує $259 мільйонів.

Сторінка 1 із 6


Створення сайту в Києві