Зубко хоче зробити з Фонду енергоефективності "машину по залученню інвестицій"


Четвер, 04 лютого 2016 15:35 | Економіка

Зубко хоче зробити з Фонду енергоефективності "машину по залученню інвестицій"

Фонд енергоефективності стане потужною машиною по залученню інвестицій від міжнародних організацій для виконання проектів модернізації інфраструктури. Наразі вже є низка домовленостей з донорами щодо наповнення Фонду.

Про це віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко сказав під час міжнародної конференції “Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агенцій і багатосторонніх фінансових інституцій”, організованої представництвом Американської торгової палати в Україні, повідомили Укрінформу в прес-службі віце-прем'єра. 

«Ми разом з нашими партнерами - урядом Німеччини та Європейським Союзом - розробили фінансову модель Фонду енергоефективності, у рамках якого держава цьогоріч спрямовує 800 млн грн. Також є домовленості по наповненню цього фонду від наших донорів. Це стане потужною машиною по залученню інвестицій», - підкреслив Зубко. 

Він наголосив, що, не інвестуючи в енергоефективність, Україна змушена щороку витрачати додатково 1 млрд грн на виплату субсидій для населення на сплату житлово-комунальних послуг. Натомість, у міру реалізації енергоефективних заходів в країні, зекономлені на субсидіях кошти повертатимуться у галузь вже у вигляді ефективних інвестицій.

«Залишки від субсидій будуть повертатися у бюджет і спрямовуватися на енергоефективні заходи», - розповів віце-прем'єр-міністр. 

Зазначається, що наразі подібні механізми вже діють, зокрема в Литві, де з Фонду енергоефективності, наповненого коштами міжнародних донорів та банків, фінансують проекти реновації багатоквартирних будинків. 

Нагадаємо, наразі і в Україні відбувається підготовка до створення аналогічного Фонду, зокрема, представництвом ЄС було проведено конкурс на відбір консультантів для підготовки відповідних документів, переможцем якого стала компанія McKinsey.

Укрінформ


Створення сайту в Києві