У фрілансери хочу!


Четвер, 22 серпня 2019 14:16 | Економіка

Кількість резюме, в яких пошукувачі вказують фріланс як бажану форму зайнятості, збільшилась на 42% у другому кварталі поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2018-го, та на 120% - із 2016 року.

Про це свідчать дані ретроспективного аналізу бази резюме hh.ua та grc.

Зазначається, що некласичні форми зайнятості, такі як фріланс, усе більше набирають популярності.

"Job-портали рясніють резюме пошукачів, які не готові працювати в офісі з 9 ранку до 6 вечора. А згідно з доповіддю американської фінансової компанії Payoneer, Україна посіла п’яте місце за темпами зростання ринку фрілансу за підсумками другого кварталу цього року", - зазначається у повідомленні.

Серед найактивніших пошукачів-фрілансерів - IT-шники, маркетологи, дизайнери, перекладачі, менеджери по роботі з клієнтами, бухгалтери.

Привабливим виглядає фріланс і для молодих фахівців, які шукають перше місце роботи, і для пошукачів, які готові перекваліфіковуватись, маючи за плечима певний професійний досвід, зазначається в результатах дослідження.

Ці категорії кандидатів цікавлять здебільшого "вільною зайнятістю" за спеціалізаціями: "IT, мультимедіа", "Мистецтво, розваги, ЗМІ" (дизайнери, журналісти тощо), "Маркетинг, реклама, PR", "Продажі", "Адміністративний персонал" (оператори ПК, копірайтери, оператори call-центрів тощо).

Що стосується стажу роботи пошукачів-фрілансерів, абсолютну більшість (54%) становлять спеціалісти з досвідом понад 6 років. Ще 17% - це кандидати, за плечима яких 3-6 років стажу.

У віковому розрізі лідерство утримують пошукачі віком 18-30 років – на них припадає 45% усіх розміщених фрілансерами резюме. Майже кожному третьому кандидату від 31 до 40 років, ще 15% – від 41 до 50.

При цьому зарплатні очікування пошукачів-фрілансерів не відстають від середніх показників на ринку праці України. Найпопулярніший запит із резюме – від 10 800 грн до 21 600 грн. На такі CV припадає 36%. Майже в кожному третьому резюме йдеться про заробітну плату до 10 800 грн, а у 16% – від 21 600 до 32 500 грн.

Українська правда


Створення сайту в Києві