Суспільство

Глобальний збій в соцмережах і рекомендації ЦРУ

3 липня користувачі Facebook, Instagram та мессенджеру WhatsApp повідомляли про проблеми і збої у роботі застосунків.

Перемога українців у міжнародному конкурсі від Google

Мобільна гра "G30 – A Memory Maze" ("Лабіринт пам’яті"), яку розробили українські спеціалісти, перемогла в міжнародному конкурсі незалежних ігор Indie Games Showcase від Google.

Не читав, але треба змінювати

47% українців взагалі не читали текст Конституції, але при цьому 67% вважають, що основний закон України необхідно змінювати.

Акція протесту проти пропаганди сескуальних збочень

Сьогодні в Києві, перед готелем "Турист" проходила акція протесту проти проведення Європейської лесбійської Конференції (EL*C).

Ліжечка-трансформери від Oris: зроблені з турботою про малюків

Очікування малюка пов'язане з приємними клопотами. Майбутнім батькам хочеться подарувати своїй дитині найкраще: іграшки, одяг, меблі в дитячу.

Для початку хочу публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної ради, що виступили на захист сімейних цінностей, на захист українських дітей від пропаганди збочень. Аналогічні заяви підтримали більшість депутатів з 11 обласних та понад півсотні міських та районних рад. Впевнений, що з цією позицією можуть солідаризуватися всі представницькі органи місцевого самоврядування нашої країни.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступає рішуче проти того, щоб посадові особи України використовували силові структури для насадження будь-яких ідеологій (зокрема, гендерної), цензури та обмеження свободи совісті, думки, вираження поглядів.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко звернеться до Служби безпеки України у зв'язку з поширенням у обласні та міські ради звернень із закликами захистити "інституцію сім'ї" в Україні.

МОН винесло на громадське обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»

 
Журналістка із Запоріжжя провела експеримент і дізналася – який він, польський заробіток для українця

У Польщі живуть і працюють більше 1 млн громадян України, близько 200 тис. українців отримали "карту поляка". Ці дані нещодавно озвучив посол України в Польщі Андрій Дещиця. Коли майже у кожного п'ятого твого знайомого є родичі або друзі, які або вже виїхали на заробітки, або збираються, волею-неволею починаєш замислюватися: "А чи не спробувати самому?"

Всесвітньо відома компанія Starbuсks начебто відмовилася від роботи в Україні, бо українцям її кава задорога. “Ой, тю!”, - так і хочеться сказати...
Опитані нами експерти переконують, якщо сто років тому переведення стрілок можна було обґрунтувати економією електроенергії, то нині цей аргумент є смішним
Сьогодні на заході України температура повітря знизиться до +18+23 градусів. На решті території - до +32.
Глава підрозділу політики у сфері кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер запросив представників близько 10 найбільших технологічних компаній зібратися в штаб-квартирі Twitter в Сан-Франциско.

За останні півроку для українських водіїв ввели нові правила.

Программа развития одноразовых ракет-носителей EELV (Evolved Expendable Launch Vehicle) в проекте закона об ассигнованиях на национальную оборону на 2019 финансовый год, который рассматривается Конгрессом США, переименована в программу национальной безопасности по космическому запуску NSSS (National Security Space Launch), сообщает The Hill.

Міжнародний комітет Червоного Хреста передав Україні 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну та 200 доз імуноглобуліну проти правця.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Україна отримала 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну та 200 доз імуноглобуліну проти правця. Ліки європейського виробництва від небезпечних хвороб Міністерству охорони здоров’я передав Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні", - йдеться у повідомленні.

Надана кількість ліків, які Україна отримала як гуманітарну допомогу, повністю покриє потребу українського населення на наступні шість місяців, запевнили в МОЗ.

“Сироватки зберігаються на спеціалізованому складі ДП «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров'я і будуть в найкоротші строки надаватися в разі потреби”, - йдеться в повідомленні.

Також у МОЗ повідомили, що планують включити закупівлю медикаментів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, такі як дифтерія, правець, сказ, ботулізм, малярія, в централізовані державні закупівлі вже цього року. Для цього підготовлено розрахунки до бюджетної програми закупівлі медикаментів для хворих на ці інфекційні захворювання. Централізована закупівля таких ліків стане можливою після внесення змін до Закону "Про державний бюджет України на 2017 рік", зазначили в міністерстві.

Укрінформ

Постраждалого внаслідок вибуху біля телеканалу "Еспресо" народного депутата Ігоря Мосійчука перевезли з київської приватної клініки "Борис" до іншого лікувального закладу.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У четвер після 17.00 машина "швидкої" відвезла Мосійчука до того лікаря, в якого він вже лікувався раніше.

Водночас місце розташування лікарні, як і прізвище фахівця, котрий тепер займатиметься лікуванням політика, не називається.

Як зазначається, перевезення Мосійчука відбулося з міркувань безпеки.

Машину "швидкої" супроводжує 2 авта охорони.

Як повідомлялося, близько 22.05 у середу, 25 жовтня, біля входу до будинку на вулиці Адама Міцкевича у Києві, де розташована редакція телеканалу Еспресо.TV, стався вибух силою в кілограм у тротиловому еквіваленті.

Внаслідок вибуху загинув особистий охоронець народного депутата від Радикальної партії Мосійчука - 31-річний старший сержант поліції Руслан Кушнір.

При цьому сам депутат, політолог Віталій Бала і ще 2 перехожих отримали поранення. Вранці 26 жовтня стало відомо, що у лікарні помер ще один постраждалий від вибуху. Це один з перехожих - підполковник МВС у відставці Михайло Морміль.

Подію кваліфіковано як терористичний акт. Розслідуванням займається СБУ.

Укрінформ

Незалежна медійна рада надала свій висновок стосовно відповідності законодавству України та професійним стандартам діяльності журналіста випусків передачі "Стосується кожного" телеканалу "Інтер" від 9 і 13 жовтня про історію неповнолітньої матері із Львівщини.

Висновок опублікований на сайті Незалежної медійної ради.

"Незалежна медійна рада вважає, що при трансляції програми "Стосується кожного" (9 та 13 жовтня 2017 року) телеканал "Інтер" порушив вимоги абзацу чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних осіб), у той час як ведучий Андрій Данилевич у випуску від 9 жовтня 2017 року не виявив належної обережності при висвітленні питань, пов'язаних із дітьми, чим порушив положення статті 18 Кодексу етики українського журналіста", - йдеться у повідомленні.

Разом із тим у Незалежній медійній раді вважають за необхідне окремо проаналізувати поведінку ведучого передачі Андрія Данилевича.

"З точки зору дотримання професійних та етичних стандартів журналістики, він мав би виявити обережність при висвітленні питань, пов'язаних із дітьми. У передачі від 9 жовтня 2017 року він, фактично, влаштовує допит дитині, закидаючи її запитаннями ("Скільки тобі було років, коли ви почали спілкуватися як дорослі люди? Він тобі подобався? Це вдома сталося? Він почав що робити? Отже, вдома нікого не було? І навіть твого брата не було? Що він робив? Він тебе бив? Умовляв? Ти взагалі розуміла, що могла стати мамою? Ти в цей момент мовчала? Можливо, ти звала на допомогу? Після того, що сталося, він ще раз приходив? Це повторювалося?"), на які Тетяна Лучишин відповідає односкладовими відповідями. Можна стверджувати, що ведучий взагалі не зважає на дотримання інтересів дитини; натомість, своїми питаннями хоче досягнути лише однієї мети: отримати більше шокових фактів задля подальшого обговорення їх у рамках програми. Хоча мусив би, навпаки, зупиняти подібні питання та не давати їм лунати в рамках студії. Ці факти дозволяють стверджувати, що в діях Андрія Данилевича є ознаки порушення професійних стандартів діяльності журналіста", - уточнюють у НМР.

Як повідомляв Укрінформ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка щодо порушення прав дитини телеканалом "Інтер". У своєму зверненні омбудсмен, зокрема, привертає увагу до сюжетів програми "Стосується кожного", в яких йшла мова про 12-річну дівчинку, котра завагітніла і народила дитину.

У відповідь на звернення омбудсмена та громадської організації "Детектор медіа" 19 жовтня Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу "Інтер". Того ж дня член Нацради Сергій Костинський уточнив, що перевірка відбудеться протягом найближчих тижнів.

Незалежна медійна рада є постійним громадським моніторинговим та консультативним органом. Рада розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики. Окрім експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері.

Укрінформ

Подібний природний катаклізм має потенціал повного знищення людства.

Величезний супервулкан, який залягає під Єллоустонським національним парком у США, може прокинутися значно швидше, ніж вважалося раніше. Саме про це свідчать нові дослідження фахівців.  Протягом історії людства подібних катаклізмів ще не траплялося, і вченим важко передбачити ймовірні наслідки. Однак теоретичні підрахунки свідчать про можливе наближення глобальної катастрофи. 

СТРАХІТЛИВА КРАСА

Єллоустонський національний парк розташований у північно-західній частині США на території штатів Вайомінг, Монтана та Айдахо. Знаменитий передусім геотермальною активністю, він щороку приваблює понад 4 млн туристів. Його різнобарвні водойми, потужні гейзери і гірські породи чудернацьких форм відомі усім з географічних атласів. Однак від очей пересічного туриста глибоко під поверхнею землі приховані страхітливі процеси, здатні враз перетворити неймовірну красу в смертоносне вирло.

Річ у тім, що практично весь національний парк розташований на жерлі вулкана, яке носить назву «Єллоустонська кальдера». Взагалі кальдера – циркоподібне заглиблення земної поверхні з крутими стінками й більш-менш рівним дном, що утворилося внаслідок провалу вершини вулкана та, у деяких випадках, прилеглої місцевості. Кальдер на Землі є кілька, але єллоустонська – одна з найбільших. Її розміри складають запаморочливі 55 на 72 км! Заглиблення утворилося під час трьох неймовірно потужних вивержень, що відбулися протягом останніх 2,1 млн років. Вони сформували той живописний ландшафт парку, яким відвідувачі захоплюються сьогодні. Причому кожне з вивержень розділяло 600-800 тис. років.

З огляду на те, що останнє супервиверження трапилося у Єллоустоні вже більше 630 тис. років тому, новий катаклізм може бути не за горами.

НЕОСЯЖНА СИЛА МАТІНКИ-ПРИРОДИ

Важко осягнути потужність тієї сили, що скута усередині Земної кулі. Лише під час рідкісних випадків, коли природа у різних катаклізмах демонструє людству свої можливості, ми на власні очі бачимо усю її міць. Але, на щастя, справді масштабні події трапляються дуже нечасто. 

Одним із найбільш смертоносних і руйнівних інцидентів, спричинених вулканом, вважається виверження Кракатау в сучасній Індонезії у 1883 році. Тоді щонайменше 36 тис. людей загинули в результаті самого виверження і викликаного ним цунамі. Наслідки цієї катастрофи відчувалися по всьому світу. Ланцюжок потужних вибухів за один день практично повністю знищив острів Кракатау і безліч навколишніх атолів. У небо, на висоту до 80 км здійнялася хмара породи, обсягом приблизно 20 кубічних кілометрів. Звук вибуху був настільки сильним, що його чули на відстані понад 4800 км, а ударні хвилі обігнули Землю 7 разів. У районі Кракатау на місцевість опустилася непроглядна темрява, зануривши в ніч територію радіусом понад 400 км. На відстані 200 км темрява тривала 22 години, на відстані 80 км – 57 годин. Майже 300 поселень було повністю зруйновано.

Утім, індекс вулканічної активності (показник сили вибухового виверження вулкану) під час катастрофи Кракатау становив «усього» 6 за 8-бальною шкалою. Якщо ж прокинеться  «Єллоустонський монстр», то сила його виверження досягне максимальної позначки, тобто буде у 100 разів потужнішою за Кракатау. Подібний природний катаклізм має потенціал повного знищення людства.

ЯК МОЖЕ ВИГЛЯДАТИ ВУЛКАНО-АПОКАЛІПСИС

Якщо Єллоустон оживе, то може вивергнути назовні 1000 куб. км породи, що призведе до абсолютної руйнації західних штатів США. Землетрус колосальної сили спровокує виверження вулканів по всій планеті. Цунамі небувалої висоти знищать тисячі населених пунктів на узбережжях усіх континентів. З лиця землі буде стерто Нью-Йорк, Лондон, Санкт-Петербург, Лісабон, Бостон, Шанхай та інші прибережні міста. Вулиці Лас-Вегаса вкриються півтораметровим шаром попелу, який засипле і родючі поля. Разом із сірчаними газами він затьмарить Сонце, призвівши до тривалої «вулканічної зими». Різке похолодання спричинить вимирання населення та масову вимушену міграцію на південь мешканців північних країн (Канади, Ісландії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, півночі Росії).

Глобальне падіння температури повітря, шар попелу та послаблення фотосинтезу через нестачу сонячної радіації призведуть до краху сільського господарства у планетарних масштабах і, як наслідок, до всесвітнього голоду. Особливо постраждають такі багатонаселені країни, як Китай та Індія. Загальні людські втрати в перші роки після виверження перевищать 2 млрд осіб. Брак ресурсів спричинить численні збройні конфлікти, а може, й розпад сучасного світового устрою. Розташована в помірній зоні Україна з її багатими природними ресурсами неминуче стане об'єктом зазіхань сусідів.

Такі апокаліптичні прогнози роблять різні вчені стосовно можливих наслідків вибуху супервулкана.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ЄЛЛОУСТОНІ

Єллоустонський супервулкан є одним із найбільш детально досліджуваних у світі. За ним  вже тривалий час спостерігають десятки датчиків та вчених і, навіть – кілька супутників. Наразі дані свідчать, що вулкан не становитиме небезпеки у найближчому майбутньому, однак результати останніх досліджень виявилися сюрпризом для усіх: супервулкан швидко готується до нового виверження.

Дослідники з університету Арізони вивчили скам'янілий попіл, що утворився після останнього мега-виверження більше півмільйона років тому. Вони дійшли висновку, що в «активний режим» вулкан може прийти протягом десятиліть, хоча раніше вважалося, ніби для цього необхідні тисячоліття. Аби спровокувати виверження, має накопичитися величезний масив магми, однак вчені дізналися, що у випадку Єллоустоуна, цей процес завершиться ледь не миттєво (у геологічному розумінні, звісно).

Кілька років тому фахівці встановили, що поверхня землі над камерою, де накопичується магма, швидко піднялася приблизно на 25 сантиметрів, що свідчить про високу підземну активність.

«Вражаюче, наскільки мало часу необхідно вулканічній системі, аби від тихого і спокійного стану перейти до межі виверження», - розповіла «New York Times» співавтор дослідження Ханна Шамло.

Бентежить і той факт, що з початку літа у Єллоустоні зафіксовано майже 2500 підземних поштовхів різноманітної сили. Хоча цей регіон завжди був сейсмічно нестабільним, така висока активність є рекордною. За увесь час спостереження більше підземних поштовхів протягом такого короткого періоду часу було помічено лише у 1985 році, коли їх кількість перевищила 3 тис. Більшість землетрусів були слабкими і фіксувалися лише сейсмографами, але активізація підземної рухливості насторожує і потребує глибокого вивчення.

ЯК ВІДВЕРНУТИ КІНЕЦЬ СВІТУ 

У цих страшних прогнозах променем світла виглядає пропозиція НАСА «загасити» Єллоустон. Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору запропонувало пробурити у парку кільканадцять свердловин глибиною до 10 км і закачати у них воду під тиском, аби таким чином охолодити підземну породу. Незважаючи на високу ціну (близько 3.5 млрд дол.), у НАСА вважають, що цей план має досить високі шанси на успіх. Тим паче, частково повернути інвестиції допоможе побудова на місці свердловин заводів із перетворення дешевої геотермальної енергії на електричну.

Однак, опоненти цього плану порятунку людства використовують два основні аргументи. По-перше, подібне «гасіння» вулкана може зайняти тривалий час (аж до кількох сотень років). По-друге, здатне навпаки – спровокувати підземний стрибок тиску і, відповідно, наземне виверження. Вони стверджують, що численні гейзери, розкидані по всій території Єллоустонського парку, дозволяють дещо зменшувати підземну напругу, а втручання людини лише зашкодить природним процесам.

КОЛИ СЛІД ЧЕКАТИ НА МЕГА-ВИБУХ

Єллоустонська вулканічна система існує вже щонайменше 17 мільйонів років (натомість нашій цивілізації близько 6 тис. років), і за цей час у ній трапилося 12 так званих «супервивержень» з найвищим рівнем вулканічної активності. Всього ж ця територія пережила півтори сотні вивержень. За цей тривалий час система сама себе стабілізувала, дещо ускладнивши складання прогнозів. Оскільки останнє виверження вулкана трапилося тут 70 тис. років тому, для запуску цих процесів заново необхідні потужні землетруси і зміни геологічної картини. 

Практично усі, хто ретельно займається вивченням Єллоустонського супервулкана, запевняють, що на разі не існує способу достеменно дізнатися, коли трапиться наступне велике виверження. Японські вчені нещодавно дійшли висновку, що ймовірність вибуху американського супервулкана у цьому столітті становить 1:6. Геологічна служба США, беручи до уваги попередню історію, оцінює шанси, що це трапиться у найближчому майбутньому, в 1 до 730 тис., або 0.00014%. Це приблизно можна порівняти із ймовірністю зіткнення Землі з астероїдом, діаметром більшим за 1 км, що мало б для людства подібні руйнівні наслідки.

Максим Наливайко, Оттава.

Укрінформ

Сторінка 1 із 12


Створення сайту в Києві