Доповідь ООН: пенсіонерам з "ДНР/ЛНР" треба полегшити доступ до пенсій


Четвер, 15 червня 2017 12:07 | Суспільство

Доповідь ООН: пенсіонерам з "ДНР/ЛНР" треба полегшити доступ до пенсій

Понад 400 тисяч українських громадян позбавлено пенсій, підрахувала Моніторингова місія з прав людини в Україні Організації Об'єднаних Націй.

Cоціально-економічна криза на сході України поглибилась й одна з причин цього - складна процедура перевірки і реєстрації внутрішньо переміщених осіб, запроваджена минулого року. Про це йдеться в оприлюдненій у вівторок, 13 червня, доповіді Моніторингової місії з прав людини в Україні (ММПЛУ) Організації Об'єднаних Націй.

Автори дослідження підрахували, що це позбавило пенсій понад 400 тисяч громадян України, і рекомендують скасувати ці правила. "Цей крок необхідний для забезпечення рівного ставлення до всіх громадян України, незалежно від місця їхнього проживання. Він також сприятиме майбутньому примиренню", - йдеться у доповіді ООН.

Моніторингова місія також вказує й на інші порушення прав людини, зокрема нові випадки незаконного позбавлення волі та викрадень, передусім на території так званих "ДНР/ЛНР".

Права людини в Криму

Водночас уперше з моменту анексії Криму 12 осіб, ув'язнених до початку конфлікту, були передані на материкову частину України в результаті прямих переговорів між омбудсменами України і Російської Федерації, зазначається у доповіді, що охоплює період з 16 лютого по 15 травня 2017 року.

Моніторингова місія з кожним з них провела інтерв’ю та задокументувала серйозні порушення права на фізичну і психічну недоторканність, яких вони зазнали в тюрмах в Криму, а також у РФ, куди їх перевели всупереч нормам міжнародного гуманітарного права.

DW


Створення сайту в Києві