Верховна Рада розглядає останні закони для безвізового режиму з ЄС


Вівторок, 16 лютого 2016 11:03 | Головні новини

Зокрема, депутати голосуватимуть щодо антикорупційної прокуратури, приватизації та декларування доходів чиновників.

Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок, 16 лютого, розглядатиме закони, необхідні для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом. Відповідні законопроекти стоять першими у порядку денному засідання парламенту. Лише після розгляду "безвізових" законопроектів відбудеться ключова подія дня - депутати заслухають річний звіт уряду.

Європейські парламентарі негайно розглянуть питання скасування візового режиму для України. Але лише після того, як необхідні закони ухвалить Верховна Рада, заявив президент Європарламенту Мартін Шульц. (13.02.2016)

Зокрема, депутати розглянуть законопроекти N4054 про введення можливості застосування спеціальної конфіскації (примусове вилучення грошей, коштовностей і майна на користь держави. - Ред.) у добросовісного набувача, N4055 про позбавлення генерального прокурора права призначати співробітників спеціалізованої антикорупційної прокуратури за винятком керівника, керівника підрозділу і заступників, N4056 про встановлення заробітної плати в розмірі 12 мінімальних зарплат (станом на лютий 16,5 тисяч гривень. - Ред.) для голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління отриманими від корупційних та інших злочинів активами.

Скасування суперечливої норми

У першому читанні також планується розглянути законопроекти N3755 про скасування внесеної до закону про державний бюджет на 2016 рік норми про відстрочення введення електронного декларування доходів чиновників до 2017 року і N3501 про гармонізацію законодавства в сфері запобігання та протидії дискримінації з правом ЄС.

Крім того, передбачений розгляд у другому читанні законопроекту N2319а-д про заборону доступу до процесів приватизації юридичних осіб, зареєстрованих в визнаних Радою агресорами державах або фізичних осіб - громадян цих держав. В першому читанні буде розглянуто законопроект N3700 про дозвіл виключення кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії в тій його частині, де за підсумками голосування такі не отримали права на розподіл мандатів у багатомандатному окрузі.

DW


Створення сайту в Києві