Ситуація у Криму з правами людини залишається вкрай складною - доповідь ООН


Четвер, 03 березня 2016 14:09 | Головні новини

Ситуація з правами людини у Криму залишається вкрай складною.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, яка була оприлюднена сьогодні головою Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ситуація з правами людини в Криму залишається вкрай складною. Згідно з доповіддю, кримські татари, які беруть участь у демонстраціях, піддаються переслідуванню, а кримські татари в цілому - арештам за ймовірне членство у «терористичних» організаціях. Також тривожним кроком стало звернення до Верховного Суду Криму позовної заяви з проханням визнати Меджліс екстремістською організацією та заборонити його діяльність», - сказала Фейзер.

У доповіді, зокрема, йдеться про те, що є порушенням прав людини і те, що єдиний храм Української православної церкви Київського патріархату у Сімферополі може бути закритий. Жителів Криму, які відмовлялися прийняти громадянство Російської Федерації, продовжують переслідувати.

У звіті йдеться, що на права українців та кримських татар вплинуло обмежуюче законодавство Російської Федерації.

Управління Верховного Комісара ООН з прав людини звертається до так званої влади Криму відхилити прохання про заборону Меджлісу та припинити переслідування його членів. Також припинити практику перевезення українських громадян, арештованих у Криму, на територію Російської Федерації. Оскільки, це порушує Резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

Крім того, УВК з прав людини ООН вимагає покласти край діям поліції, спрямованим на дискримінаційне переслідування членів кримськотатарської громади та громадян України, які проживають на території Криму; забезпечити кримським татарам, затриманим у зв'язку з демонстраціями, належну правову процедуру і право на справедливий судовий розгляд; забезпечити розслідування зниклих кримських татар та забезпечити дотримання свободи релігії, йдеться у доповіді.

Оприлюднена сьогодні доповідь є тринадцятою у серії звітів, підготовлених Моніторинговою місією ООН України з прав людини. Моніторинг проводився з 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року.

За словами Фейзер, до дослідження моніторингової ситуації в Україні було залучено 26 експертів, які працювали з усіма сторонами збройного конфлікту, повідомила вона.

Укрінформ


Створення сайту в Києві