Рада відмовилася розглядати новий закон про спецконфіскацію


Вівторок, 20 грудня 2016 12:58 | Головні новини

Рада відмовилася розглядати новий закон про спецконфіскацію

Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного черговий законопроект про спецконфіскацію.

За відповідне рішення проголосував 191 депутат (з необхідних 226).

Даний законопроект №5557 зареєстрований у парламенті у вівторок.

Його ініціаторами є голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, його перший заступник Андрій Тетерук, а також депутати від НФ Тетяна Чорновіл та Ігор Алексєєв.

Як відомо, 8 грудня Верховна Рада відмовилася прийняти у першому читанні урядовий законопроект про повернення незаконно набутих коштів та майна, який мав дозволити повернути гроші та майно представників попередньої влади.

Кабінет міністрів 14 вересня затвердив і направив до Верховної Ради законопроект про спецконфіскацію, що дозволяє в досудовому порядку заарештовувати кошти та інші активи, отримані злочинним шляхом.

Депутати вже пробували раніше включити його у порядок денний, однак з цього нічого не виходило. Пізніше їм все ж вдалося включити документ в порядок денний.

Кабмін заклав у державний бюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму у 10,5 мільярдів гривень.

Раніше Раді пропонувалися декілька законопроектів про спецконфіскацію майна, вкраденого попередньою владою, однак жоден з них не знаходив підтримки депутатів. Основним аргументом критиків таких законопроектів є побоювання, що він дозволить безперешкодно відбирати майно звичайних людей і вони не зможуть себе захистити.

Українська правда


Створення сайту в Києві