Другий півфінал "Євробачення-2017", або В очікуванні Verkavision


П'ятниця, 12 травня 2017 16:47 | Головні новини

На "Євробаченні" в Києві визначилися учасники, які боротимуться за перемогу 13 травня. Другий півфінал виявився слабшим за перший, а Вєрка Сердючка і цього розу з'явилася лише на відеоекрані, шкодує власкор DW.

Що б не говорили про голосування на "Євробаченні", але в другому півфіналі цьогорічного конкурсу національні журі та глядачі обрали справді найкращу десятку з 18 учасників цього відбіркового туру. У ньому спочатку повинна була виступати російська виконавиця Юлія Самойлова. Її пісня поповнила б (нехай і не дуже довгий) список балад другого півфіналу. Втім, ці досить нудні композиції не вносили великої різноманітності в конкурсну програму.

Екзотика другого півфіналу

Найбільш екзотичними композиціями, які потрапили до фіналу в ніч на 12 травня, стали етно-поп угорця Йоці Папаї, гімн йодлю (манері співу без слів з швидким перемиканням голосових регісторів), виконаний румунським дуетом у складі Ілінки і Алекса Флорі, а також поп-арія хорвата Жака Хоудека. На сцені "Євробачення" в Києві він скористався улюбленим прийомом конкурсантів - костюмом з секретом: повертаючись одним боком, Жак поставав перед камерою у фраку, іншим - в рокерській куртці.

Примітно, що те ж саме він проробив і зі своїм голосом. Один рядок співак співав баритоном, інший - фальцетом. Проробляв він це сам. І в цьому його заслуга. Ефектна білозуба блондинка з Данії в яскравому червоному платті Аня Ніссен відмінно виглядала на сцені, проте за сценою витягати ноти балади "Where I am" їй допомагали п'ять бек-вокалістів. Черговий фейк часів постправди? Ні, цей трюк конкурсу майже такий само старий, як і саме "Євробачення".

Фаворити другого півфіналу

Представник Болгарії, наймолодший учасник цьогорічного "Євробачення", 17-річний Крістіан Костов відмінно впорався з роллю одного з фаворитів. Він гідно виконав дещо похмуру, явно не за віком, якщо прислухатися до тексту, баладу "Beautiful Mess" ( "Прекрасний безлад"). Стильна графіка задньої частини сцени і візуальні спецефекти зміцнили симпатії його головних фанатів, більшість з яких явно є його ровесниками.

Крістіан народився і виріс в Москві. Він відмінно говорить російською, як і Ксенія Жук та Артем Лук'яненко з білоруського дуету Naviband. На "Євробаченні-2017" Білорусь двічі святкувала прем'єру. Представники цієї країни вперше виконали на сцені конкурсу пісню білоруською мовою. І ніколи ще білоруських учасників "Євробачення" так гаряче не підтримувала публіка в залі: позначилися сусідство і дружні відносини Білорусі з країною-господаркою конкурсу.

Танц-, електро-поп і трохи гарного настрою

Електро-поп у виконанні ді-джея JOWST (в масці з світлодіодів) і співака Александра Вальманна з Норвегії, а також танцювальна композиція Імрі Зєва з Ізраїлю підняли настрій в залі і перед телеекранами, а також стали гарантією того, що у день фіналу, 13 травня, юна публіка, перш ніж піти в клуб, все-таки подивиться до кінця "Євробачення".

Учасниці тріо O'G3NT з Нідерландів, хоча і виглядали блискуче (в прямому і переносному сенсі слова) і бездоганно заспівали "Lights and Shadows", по суті не зробили нічого нового - все це вже було, причому в дев'яності роки у виконанні американського гурту Wilson Phillips. Втім, вихід в фінал голландок, як і Натана Трента з Австрії з його піснею гарного настрою "Running on air", стали приємною несподіванкою вечора.

В очікуванні Verkavision

Дещо розчарували цього разу ведучі. Зоряним часом Володимира Остапчука та Олександра Скічка стало відкриття півфіналу, коли вони заспівали і станцювали хіти "Євробачення" на український манер. У стилізованих під національне вбрання костюмах вони виглядали набагато краще, ніж в класичних атласних синіх. А коли Тимур Мірошниченко в green room представляв учасників півфіналу, розповідаючи про факти з історії "Євробачення", це звучало так, як ніби він зачитував статті з "Вікіпедії".

Не врятувала ситуацію і пропозиція вийти заміж, яку тут же, в green room, македонській співачці Яні Бурчесці зробив її друг. Ну, що ж, вийти заміж замість того, щоб вийти у фінал, теж непогано. А найвеселішою частиною цього, як і першого півфіналу, стала історія "Євробачення" разом з образом Вєрки Сердючки, яка, на жаль, знову була показана не на сцені, а на екрані.

Весь зал почав співати і танцювати, коли зазвучав уривок з "Dancing Lasha Tumbai", з яким Андрій Данилко, відомий сценічним образом Вєрки Сердючки, посів друге місце на "Євробаченні-2007" в Гельсінкі. Залишається сподіватися, що у фіналі конкурсу Вєрка Сердючка нарешті постане перед глядачами в залі. Втім, тоді "Євробачення" дійсно може перетворитися в "Вєркобачення".

DW


Створення сайту в Києві