Microsoft i вірус WannaCry


Понеділок, 15 травня 2017 18:41 | Головні новини

Шкідлива програма, викрадена у Агентства національної безпеки США, створила проблеми для клієнтів в усьому світі, заявив глава компанії Microsoft Бред Сміт. Вірус може поширюватись і далі.

Агентство національної безпеки США (АНБ) приховало від громадськості дані про прогалини у безпеці операційної системи Windows, і програма, яка такі прогалини використовує, була у спецслужби викрадена. Тож часткову відповідальність за глобальну хакерську атаку несе й уряд США, вважає президент корпорації Microsoft Бред Сміт. "Ми бачили, як дані про уразливість, використовувану ЦРУ, ставали відомими завдяки WikiLeaks, а тепер дані про уразливість, викрадені у АНБ, створили проблеми для клієнтів в усьому світі", - написав Сміт у неділю, 14 травня, у своєму блозі.

"Шкідливі програми в урядових руках уже неодноразово ставали доступними у публічному просторі, після чого спричиняли широкомасштабну шкоду", - зазначає глава Microsoft. За його словами, якщо розглядати "еквівалентний сценарій зі звичайною зброєю, то це ніби у військових США викрали кілька ракет "Томагавк".

Глобальна кібератака демонструє "ненавмисний, однак руйнівний зв'язок між двома найбільш серйозними формами кіберзагроз сучасного світу - діями держав та організованої злочинності", стверджує Сміт. "Урядам усіх країн треба сприйняти цей напад як сигнал до пробудження", - додав він. Настав час застосовувати такі ж правила щодо кіберпростору, як і до зброї в реальному світі, пояснює глава Microsoft.

Вірус може поширюватись далі

Раніше у той же день директор поліцейської служби ЄС "Європол" заявив, що шкідлива програма, відома як WannaCrypt, WannaCry, Wana Decrypt0r 2.0 або WCry, уразила щонайменше 200 тисяч комп'ютерів у 150 країнах. Нова хвиля заражень може статись з 15 травня, попередив Роб Уейнрайт.

Під час масштабної кібератаки вірусною програмою-шифрувальником WannaCry постраждали також і комп'ютерні системи німецького залізничного концерну Deutsche Bahn (DB).

DW


Створення сайту в Києві