Петиція №22/042484-еп про припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей була видалена з сайту Президента


Середа, 28 березня 2018 17:53 | Головні новини

Петиція №22/042484-еп про припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей була видалена з сайту Президента саме тоді, коли вона майже набрала необхідну кількість підписів! Це викликало обурення людей, що підписали цю петицію.

Петиція була видалена на вимогу представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності А. А. Філіпішиній.

На думку адвоката Сергія Гули такі дії Адміністрації Президента щодо видалення петиції №22/042484-еп не мають жодних законних підстав. На власній сторінці у Фейсбуці Сергій Гула написав:

Чому лист Адміністрації президента щодо видалення петиції №22/042484-еп про припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей є незаконним та нікчемним?

1 - твердження однієї людини, що порушуються її права чи здійснюється дискримінація, яка не надала доказів, є безпідставними та такими, які не можуть бути задоволені - це загальна судова практика;

2 - факт порушення прав ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО СУДОМ - це виключна компетенція суду, а не чиновника з адміністрації президента;

3 - Діями, щодо видаляння петиції за зверненням однієї людини, бездоказового порушення її прав - нівелює саму ідею петицій, бо так можна видалити будь-яку петицію за простим бездоказовим зверненням однієї особи; (наприклад, людина, яка виступає за вільний обіг зброї, створює відповідну петицію. Петиція набирає 23 тисяч підписантів, і я маючи свої переконання, пишу лист в адміністрацію президента про прохання видалити цю петицію, бо вона порушує моє право на безпеку життя. І петицію мають видалити - з такою логікою ми дійдемо до маразму!)

4 - кожна петиція, перед її виставленням на сайт Президента проходить перевірку працівниками адміністрації, а тому саме на цьому етапі вона мала бути видалена, а не на етапі, коли петиції залишилося набрати близько 2 тисяч підписантів;

5 - дії конкретного чиновника з адміністрації президента необхідно кваліфікувати як самоуправство та перевищення меж його компетенції та такими, які порушують права понад 22 тисяч людей на звернення до президента України.

І на завершення, щодо законодавчих обмежень розміщення петицій, відповідно до ст. 23 з позначкою 1 "Про звернення громадян" Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Жодного пункту петицією №22/042484-еп не було порушено, наведеної норми!


Створення сайту в Києві