МЗС: Росія знову дестабілізує Донбас, їй не можна вірити


Понеділок, 18 січня 2016 17:04 | Політика

Міністерство закордонних справ рішуче засуджує чергові спроби РФ та контрольованих нею бойовиків загострити безпекову ситуацію на Донбасі.

Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

«Попри чергову домовленість про запровадження режиму повної тиші, яка була досягнута у рамках останньої зустрічі Тристоронньої контактної групи, кількість збройних провокацій проти сил АТО уздовж лінії розмежування продовжує зростати», - наголосила вона.

За її словами, лише впродовж доби 17 січня бойовиками здійснено 48 обстрілів позицій сил АТО та цивільних об'єктів із застосуванням 82-мм та 120-мм мінометів, гранатометів, зенітних установок та озброєння БМП, а особливо зухвалим актом став навмисний обстріл 16 січня автомобіля Спеціальної Моніторингової Місії (СММ) ОБСЄ.

Речниця підкреслила, що характер та обставини таких дій свідчать про їхню ретельну спланованість.

«Вони підривають не лише суть, логіку і послідовність Мінських домовленостей, але й нівелюють усі зусилля України та міжнародного співтовариства, спрямовані на відновлення миру і стабільності, фактично унеможливлюють реалізацію політичної частини мирного врегулювання», - підкреслила Беца.

Вона звернула увагу світового співтовариства на чергові докази свідомого нехтування Росією Мінських домовленостей та її цілковиту відповідальність за ситуацію в окремих районах Донецької та Луганської областей.

«Через цілеспрямовану політику Кремля, який не припиняє ведення гібридної війни проти України, змушені констатувати, що майже через рік після схвалення Комплексу заходів з імплементації Мінських домовленостей обстановка на сході України продовжує залишатися вкрай крихкою та далекою від відновлення миру, безпеки та життєдіяльності постраждалих від рук терористів районів», - наголосила речниця.

«Закликаємо міжнародних партнерів не піддаватися на оманливі маневри російського агресора, який постійно демонструє вражаючу розбіжність між своєю риторикою та реальними діями. На цьому тлі політичний тиск на Російську Федерацію та застосування дипломатичних і санкційних інструментів є критично важливим для повернення Кремля у міжнародно-правове русло», - підкреслила Беца. 

Укрінформ


Створення сайту в Києві