Червоний Хрест обіцяє сам розібратися з корупцією у власних лавах


П'ятниця, 22 січня 2016 17:48 | Політика

Якщо не вийде - звернеться до правоохоронцівє

Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) звернеться по допомогу до правоохоронних органів, якщо не зможе впоратися з перевіркою після розслідування Слідства.інфо про корупцію в організації. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі у п'ятницю заявив президент ТЧХУ Іван Усіченко.

"На тлі того великого обсягу роботи, який виконують організації Червоного Хреста, мені соромно і прикро, що ми опинилися в такій ситуації. Продовжується перевірка Київської міської організації, Київської обласної організації, яка триватиме тиждень чи два. У випадку, якщо ми з цим не справимося, бо в нас сищиків немає, значить,  займатимуться правоохоронні органи", - сказав Усіченко. 

Президент ТЧХУ додав, що ніколи не захищав тих, хто чинить зловживання, і не прощав помилок, які  шкодять справі надання допомоги незахищеним верствам населення.

"Я розумію завдання журналістів. Ви нам допомогли. Я думаю, що ми не будемо покривати абсолютно ці питання (щодо можливих фактів корупції. - Ред.), - запевнив Усіченко. 

Він поінформував, що сьогодні відбулося засідання президії Товариства, на якому всі керівники обласних організацій і  члени президії засудили виявлені журналістами факти  і запевнили у готовності виправити ситуацію.  

"Прийнята постанова для покращення цієї роботи. Через тиждень-два буде проведено правління Київської міської організації Червоного Хреста і районних (Деснянської, Солом'янської та Шевченківської. - Ред.) організацій, де є ці порушення або зловживання", - зазначив Усіченко. 

Нагадаємо, у програмі "Слідство. Інфо" від 13 січня йшлося про те, що окремі представники Червоного Хреста продають гуманітарну допомогу, яка повинна надаватися людям безкоштовно, беруть гроші за медичні курси, та про інші порушення.  Про це спочатку почали писати у соцмережах волонтери організації, а потім ці факти підтвердилися під час журналістського розслідування.

Укрінформ


Створення сайту в Києві