У Росії вимагають завести справу на Кадирова


Вівторок, 02 лютого 2016 15:15 | Політика

Голова московського відділення «Яблока» Сергій Митрохін звернувся до ФСБ із проханням порушити проти глави Чечні Рамзана Кадирова кримінальну справу за екстремізм.

Про це повідомила прес-служба «Яблока»

«Сергій Мітрохін вимагає від директора ФСБ РФ Олександра Бортникова порушити кримінальну справу стосовно глави адміністрації Чечні і посадовців республіки, що публічно підтримували його, за частиною 2 статті 280 (публічні заклики до екстремістської діяльності) і частиною 2 статті 282 Кримінального кодексу РФ (організація діяльності екстремістської організації)», - йдеться у повідомленні.

Мітрохін зазначає, що в січні 2016 року Кадиров у своїх публічних заявах неодноразово називав представників російської опозиції «ворогами народу» і «зрадниками». Лідер московського відділення «Яблока», вважає, що «в цих висловлюваннях і діях обгрунтовується необхідність протиправних дій стосовно певної соціальної групи населення, яка не підтримує політичний курс нинішнього керівництва країни». Аналогічні звернення спрямовані президентові Росії і генпрокуророві. В них Митрохін просить притягти главу Чечні до відповідальності за висловлювання, які, на думку Мітрохіна, є екстремістськими.

Нагадаємо, 12 січня Рамзан Кадиров заявив, що до представників позасистемної опозиції слід відноситися, як до «ворогів народу» і «зрадників», незабаром в «Известиях» вийшла колонка Кадирова, в якій він закликав не щадити «шакалью стаю» опозиції.

31 січня в Інстаграмі Рамзана Кадирова з'явилося відео, на якому Михайло Касьянов і Володимир Кара-Мурза зображені в перехресті прицілу. Пост Кадирова до вечора 1 лютого був видалений адміністрацією Instagram, після чого глава Чечні звинуватив сервіс в утисках свободи слова.
 


Створення сайту в Києві