Судова реформа: Порошенко чекає від Ради остаточного рішення


Вівторок, 02 лютого 2016 17:20 | Політика

Президент Петро Порошенко назвав історичним сьогоднішній день, коли Верховна Рада проголосувала в першому зміни до Конституції щодо реформи правосуддя.

Про це він заявив під час зустрічі з делегацією голів парламентів Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції (NB8), яка перебуває в Україні зі спільним робочим візитом, повідомляє прес-служба глави держави.

 

Порошенко сподівається, що остаточне затвердження цього законопроекту відбудеться вже у найближчі місяці. "Це дасть можливість зробити декілька важливих кроків – знятисуддівську недоторканність, ту парасольку, яка закривала суддів від справедливого покарання за корупцію, а також забезпечити незалежну систему тестування, яка дозволить значним чином оновити суддівський корпус, зробити перезавантаження суддівської системи, але в чіткій відповідності з тими правилами і нормами, які існують в Європі", – наголосив він.

За словами Президента, вперше в історії України 7,5 тисяч суддів, всі без виключення, пройдуть процедуру оцінювання, і це безпрецедентна акція, яка дозволить виявити корупціонерів, непрофесіоналів.

"Без справедливого, чесного і незалежного суду про боротьбу з корупцією буде дуже важко говорити", – наголосив він, назвавши це рішення парламенту "дуже важливим кроком для того, щоб завершити формування спеціалізованої антикорупційній системи", разом з Національним антикорупційним бюро, яке було обрано за прозорою процедурою, та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Глава держави наголосив на важливості довіри суспільства до судової гілки влади і навів приклад зростання довіри до національної поліції, яка, на відміну від міліції, має велику підтримку з боку українців.

Укрінформ


Створення сайту в Києві