Яценюк: Суддівська система дискредитує всі реформи в країні


Середа, 03 лютого 2016 13:47 | Політика

Зміни до Конституції повинні означати не переатестацію чинних суддів і фактичну їх легалізацію, а перевірку кожного судді, проходження тестів і з'ясування, які вироки він виносив.

Про це сказав Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час церемонії запуску груп швидкого реагування патрульної поліції у Білій Церкві на Київщині, повідомляє Урядовий портал

Глава Уряду підкреслив, що реформування правоохоронної системи «абсолютно пов’язане» з реформою суддівства. «Поліцейські виконають свій конституційний обов’язок, заарештують злочинця, оформлять всі необхідні папери і передадуть відповідну справу до суду. А там сидить суддя, який за плату скаже, що не було злочину. Як це зараз відбувається щоденно. Тоді така суддівська система дискредитує Національну поліцію. Вона дискредитує всі реформи в країні», - зазначив він.

Яценюк підкреслив, що 2 лютого «вдалося зробити перший крок, щоб судді перестали бути корумпованими». Він нагадав, що учора парламент підтримав у першому читанні зміни до Конституції, які передбачають переатестацію суддів.

«Такі зміни до Конституції повинні означати не переатестацію чинних суддів і фактичну їх легалізацію, щоб дати їм ще на два десятки років можливість виносити ті вироки, які вони виносили раніше. Такі зміни в судовій системі означають чітку перевірку кожного судді, проходження тестів, з'ясування, які вироки він виносив. Якщо він виносив неправосудні вироки – вільний. На його місце повинен прийти новий суддя, так само як прийшли в українську поліцію нові поліцейські», - зазначив глава уряду.

Укрінформ


Створення сайту в Києві