Українських журналістів просять не вживати штампи російської пропаганди


П'ятниця, 05 лютого 2016 16:24 | Політика

Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак просить українські ЗМІ звернути увагу на рекомендації МЗС України щодо коректного вживання політичних формулювань та термінів при підготовці журналістських матеріалів про російсько-український конфлікт.

Текст звернення оприлюднено на сайті Держкомтелерадіо.

"У ході антиукраїнської пропагандистської кампанії Кремль нав’язує міжнародній громадськості, політичним та експертним колам вигідну російському агресору термінологію щодо ситуації в Україні. Тому слід звернути увагу на наданий МЗС перелік сталих висловлювань, які використовує російська пропаганда, та рекомендовані коректні формулювання, які відповідають чинному законодавству України і нормам міжнародного права", - заявив Червак.

Він нагадав, що рекомендації МЗС розміщені на веб-сайті Держкомтелерадіо.  

Червак акцентував увагу, зокрема, на тому, що неприпустимо називати тимчасово окуповану Автономну Республіку Крим Республікою Крим, а місто Севастополь  - містом федерального значення Севастополь, оскільки такі назви є суб’єктами РФ. Слід уникати також часто вживаних за кордоном визначень "анексований Крим", "анексія Криму", оскільки, на відміну від окупації, яка за своєю суттю є тимчасовим міжнародно-правовим режимом і не пов’язана з переходом суверенітету над територією однієї держави до іншої, анексія як міжнародно протиправне діяння має інші правові наслідки і пов’язана зі зміною суверенітету (титулу) над відповідною територією.

Неприпустимими є вислови "громадянська війна, внутрішній конфлікт, конфлікт в Україні", які нав’язує Росія, щоб зняти з себе відповідальність за те, що відбувається на Донбасі. Насправді там триває збройна агресія Росії, або російсько-українська війна.  А "ополченці, представники республік, представники Донбасу" є ніким іншим, як "російсько-терористичними військами, терористами, російськими найманцями, або підтримуваними Росією бандформуваннями".

Укрінформ


Створення сайту в Києві