Швеція збільшить витрати на оборону через агресію РФ


Понеділок, 08 лютого 2016 15:08 | Політика

Швеція планує збільшити фінансування обороноздатності країни через повідомлення НАТО про те, що Росія проводила навчання, в яких імітувала нанесення ядерного удару по Швеції.

Про це повідомляє Defense News.

"Уряд Швеції пообіцяв додаткове фінансування для підвищення обороноздатності країни в рамках якого для посилення військової готовності і бойових можливостей країни у 2016-2020 роках буде інвестовано більш як $2,1 млрд", - йдеться у повідомленні.

За словами глави шведського національного парламентського комітету з оборони Аллана Відмана, оцінка ситуації військовими воєначальниками відображає стратегічну оцінку політичних лідерів Швеції.

 "Моя особиста думка полягає в тому, що ситуація в даний час настільки серйозна, що навіть Швеція, яка понад 200 років насолоджувалась миром, має підготуватися морально до того, що ми побачимо військовий конфлікт в нашому регіоні, в який ми також можемо бути залучені", - заявив Відман.

За його словами, події в Україні та Грузії у поєднанні з низькими цінами на нафту і погіршенням економічної ситуації в країні, можуть підштовхнути керівництво Росії до ще більш агресивного режиму.

"Прийде час, і це станеться рано чи пізно, Путін буде тиснути політично. Питання в тому, як він буде реагувати на такі ситуації. Він стане скромним і вийде з Криму, або він буде вживати інших заходів. Через репутацію Путіна Швеція має підготуватися до останнього", - наголосив Відман.

Як повідомляється, збільшення бюджету дасть змогу збройним силам модернізувати ВПС, надводний та підводний флот. Крім того, у 2015 році кількість операцій в районі Балтійського моря вже збільшилася на 50%. При цьому військові розпочали зміцнювати свою присутність на острові Готланд.

Швецькі збройні сили сподіваються, що витрати на оборону піднімуться приблизно до 3% ВВП - рівня, що існував в 1975 році - порівняно з 1,5% в 2015 році.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг повідомив про те, що збройні сили Росії протягом трьох років провели як мінімум 18 масштабних навчань, в яких імітувалося завдання ядерних ударів по країнах НАТО. Зокрема, у 2013 році проводили навчання, що імітували нанесення ядерного удару по Швеції.
 


Створення сайту в Києві