Штайнмайєр візьметься за "заморожені" конфлікти


Понеділок, 29 лютого 2016 12:32 | Політика

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр вважає надто "фаталістичним" сценарій "заморожування" конфліктів і постарається використати своє головування в ОБСЄ для просування вирішення таких ситуацій.

Про це йдеться у проекті заяви міністра перед членами Радбезу ООН у Нью-Йорку, де він має виступити в понеділок як голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Текст виступу голови МЗС є у розпорядженні кореспондента Укрінформу в Німеччині.

"Я хотів би виділити конфлікти, які часто називають "замороженими" або "затяжними конфліктами". Я вважаю, що ми не повинні приймати такого роду фаталізм!" - йдеться у документі.

Дипломат висловив занепокоєння з приводу великої кількості смертельних інцидентів у нагірно-карабаському конфлікті уздовж лінії зіткнення і на кордоні між Вірменією і Азербайджаном. Він пропонує активізувати зусилля, причому "під егідою Мінської групи ОБСЄ", з тим щоб знайти способи зменшити кількість жертв.

У Грузії Штайнмайєр побачив "принаймні, деякий прогрес у практичному співробітництві між сторонами". Він віддав належне зусиллям, які вживаються ООН спільно з ОБСЄ і ЄС в рамках "Женевських міжнародних дискусій", і закликав підтримати цю динаміку створення заходів довіри.

Міністр пообіцяв використати головування в ОБСЄ для того, щоб відновити переговори щодо придністровського конфлікту в форматі 5+2.

За його словами, протягом багатьох років "заморожені" конфлікти призводили до погіршення життя людей, стагнації у цих регіонах. Під час головування в ОБСЄ ФРН має намір докласти всіх зусиль, "щоб повернутися до більш конструктивних підходів: стабілізувати припинення вогню, відновлювати довіру невеликими, але відчутними кроками".

Керівник німецького МЗС також звернув увагу на те, що український конфлікт, а також зростання військової активності і ризики збройних конфліктів між членами ОБСЄ (міністр назвав тут такі країни, як Україна, Росія і Туреччина) зумовили необхідність істотного оновлення Віденського документу, оскільки "заходи довіри і безпеки сьогодні важливіші, ніж будь-коли".

Штайнмайєр, проте, не згодний з тим, що ми знову живемо в часи холодної війни. За його словами, світ сьогодні інший, конфлікти в ньому нового типу – більш складні, з великою кількістю суб'єктів, з більш суперечливими інтересами. Тому вчорашні аргументи "не лише неправильні, вони контрпродуктивні", переконаний шеф німецької дипломатії. Основою співіснування націй мають, як і раніше, залишатися такі принципи, як територіальна безпека і національний суверенітет. А для підтримки їх потрібні потужні багатосторонні механізми, якими і є ООН з ОБСЄ, переконаний керівник МЗС ФРН.

Укрінформ


Створення сайту в Києві