У Раді Європи занепокоєні рішенням РФ не виплачувати €1,8 млрд у справі ЮКОСа


Четвер, 19 січня 2017 13:00 | Політика

У Раді Європи вивчають ситуацію щодо рішення Конституційного суду РФ, яким постановляється, що Росія не повинна виплачувати 1,8 млрд євро колишнім акціонерам компанії ЮКОС.

Про це йдеться в оприлюдненій у четвер заяві речника генерального секретаря Ради Європи, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогоднішнє рішення Конституційного суду Росії стосовно виконання постанови Європейського суду з прав людини у справі ЮКОСа викликає занепокоєння», - заявили у Раді Європи.

В організації наголосили, що країни-члени Ради Європи зобов’язані Європейською конвенцію з прав людини виконувати рішення ЄСПЛ.

«Ми аналізуємо рішення Конституційного суду і належним чином оприлюднимо нашу позицію», - заявили у Раді Європи.

Як повідомлялося, Конституційний суд РФ ухвалив, що рішення Європейського суду з прав людини за скаргою колишніх акціонерів компанії ЮКОС порушує положення російської Конституції. Суд вирішив, що в результаті Росія не повинна виконувати рішення ЄСПЛ про виплату компенсації 1,8 млрд євро.

Влітку 2014 року ЄСПЛ підтримав скаргу колишніх акціонерів ЮКОСа, які заявляли, що компанія зазнала матеріальних збитків від стягнення штрафів за податкові порушення заднім числом. Штрафні санкції були також визнані непропорційними. Присуджена компенсація 1,8 млрд євро складається із суми штрафів та виконавчого збору.

У 2015 році в Росії був ухвалений закон, за яким Конституційний суд отримав право визнавати рішення міжнародних судів такими, що не будуть виконуватися через їх невідповідність російській Конституції.

Справу про податкові зловживання проти компанії ЮКОС було порушено в 2003 році. Після цього було запущено банкрутство компанії, а її майно продано на аукціонах. Основну частину активів отримала держкомпанія «Роснефть».

Укринформ


Створення сайту в Києві