Матч за світову шахову корону стартує у Львові


Вівторок, 01 березня 2016 11:46 | Спорт

У Львові у вівторок стартує Матч за звання чемпіонки світу з шахів. За золоту шахову корону змагатимуться чинна чемпіонка світу українка Марія Музичук та претендентка китаянка Хоу Іфань, яка цей титул здобувала тричі: у 2010, 2011, 2013 роках.

Церемонія відкриття матчу відбудеться у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, інформує lviv2016.fide.com.

“На відкриття запрошуємо близько тисячі осіб. Це будуть команди Марії Музичук та Хоу Іфань, представники ФІДЕ та міжнародної шахової спільноти, Федерації шахів України, українські гросмейстери, школярі Львова та Львівської області, які займаються у шахових гуртках”, - розповіли у Львівській дирекції з підготовки та проведення Матчу за звання чемпіонки світу з шахів.

Під час відкриття відбудеться також іще один надзвичайно важливий етап матчу - жеребкування, після якого стане відомо, хто з учасниць гратиме білими та чорними фігурами.

Усі десять партій змагання за золоту шахову корону відбудуться в Палаці Потоцьких. Перша партія розпочинається 2 березня о 15:00. Пряму трансляцію матчу можна буде переглянути на офіційному сайті Lviv2016.fide.com.

Призовий фонд цього матчу становить 200 тисяч євро. 60% отримає переможниця, 40% - гравчиня, що програла після десяти основних партій. Якщо переможниця визначилась після тай-брейків, тоді розподіл 55%х45%.

Нагадаємо, титул чемпіонки світу з шахів Музичук здобула на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок у 2015 році. Іфань після перемоги на серії Гран-Прі 2013-2014, отримала право на участь у Матчі за звання чемпіонки світу.

Шахістки вже двічі зустрічались за шахівницею. Вперше у 2012 році на турнірі в Гібралтарі та вдруге під час Гран-Прі в Монако у 2015 році. Обидва рази між ними точилась завзята боротьба, але перемагала Іфань.

Згідно з рейтингом ФІДЕ на 1 лютого 2016 року Іфань займає перше місце (2673) серед жінок, а Музичук (2554) розділяє четверте з Александрою Костенюк.

Довідка. Жіноча корона існує з 1927 року, коли під час Всесвітньої шахової Олімпіади відбувся жіночий турнір претенденток. За майже 90 років розіграшу звання чемпіонки світу з шахів серед жінок короною володіли тільки 15 шахісток, які представляли сім національностей: Китай - 4, Україна - 3, Росія - 3, Грузія - 2, Чехословаччина, Угорщина, Болгарія - по 1. Найстаршою чемпіонкою була Ольга Рубцова - 47 років, наймолодшою - Хоу Іфань - 16.

 

Укрінформ


Створення сайту в Києві